XVIII Niedziela Zwykła

Drogie Siostry i Bracia,
Zwracam się do Was z gorącą prośbą, abyście 10 sierpnia, kiedy w liturgii czcimy świętego diakona Wawrzyńca, zachowali razem ze mną ścisły post oraz odmówili cztery części Różańca, ofiarowując je w intencji powołań do naszego Seminarium Duchownego w Sandomierzu.
Módlcie się również za kapłanów pełniących posługę w diecezji, aby wypełniali wiernie przyrzeczenia złożone w dniu święceń kapłańskich, gdyż przykład jaki dają swoim życiem pociąga do przyjęcia powołania.
Również 10 sierpnia, począwszy od godz. 7 (Msza św.) do godz. 21, w kościele seminaryjnym pw. św. Michała w Sandomierzu, będziemy czuwali w tych samych intencjach przed Najświętszym Sakramentem.
Wierzę głęboko, że wśród księży, sióstr zakonnych oraz wiernych świeckich, w tym ruchów, stowarzyszeń i wspólnot, nie zabraknie osób, które kierowane miłością do Boga i Kościoła, zechcą się włączyć w te inicjatywy pomimo okresu wakacyjnego.
Bardzo Wam dziękuję i błogosławię

ks. bp Krzysztof Nitkiewicz
Biskup Sandomierski

Moi Drodzy! Problem braku powołań, który w ostatnim czasie dotknął tak mocno naszą Ojczyznę jest na pewno bardzo wielki i bardzo bolesny. Dlatego też warto podjąć ten post lub innego rodzaju umartwienia czy modlitwy, aby uprosić u Boga nowe zastępy kapłanów. Nie przechodźmy obok tego problemu obojętnie, ale na ile to możliwe, włączmy się w ten wielki krąg ludzi, którzy pragną ubłagać u Boga nowe powołania. W tym miejscu słowa podziękowania składamy tym osobom, które włączyły się w ostatnią całodobową Adorację Najświętszego Sakramentu w tej intencji. Bóg zapłać.

2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca sierpnia – miesiąca wielkich wydarzeń religijnych i historycznych w naszej Ojczyźnie. ( Po sumie – zmiana tajemnic Różańca św.)

3. Dziś także ze Stalowej Woli oraz całej naszej Diecezji wyruszyły piesze pielgrzymki do tronu Jasnogórskiej Pani i Królowej naszej. Wszystkich pielgrzymów polecajmy opiece Bogu i Matce Najświętszej. Tych, którzy chcieliby duchowo wspierać wędrówkę pielgrzymów, zapraszamy codziennie do kościoła na modlitwę w ich intencji.

O godz. 17.15 będzie odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia intencji pielgrzymów, a o godz. 17.30 – część Różańca św.

4. Serdeczne Bóg zapłać składamy tym osobom, które podjęły się trudu abstynencji od napojów alkoholowych w miesiącu sierpniu, a także i na dłuższy okres.

5. W tym tygodniu:

a/ we wtorek – Święto Przemienienia Pańskiego oraz spotkanie Legionu Maryi

b/ w środę – Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy

c/ w czwartek – wsp. św. Dominika , kpł.

d/ w piątek – Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dz. i m.

e/ w sobotę – Święto św. Wawrzyńca, diak., m

6. Bardzo serdecznie dziękujemy tym, którzy przygotowali kościół na dzisiejszą Niedzielę. Bóg zapłać za poświęcony na to czas i włożony trud w tę pracę.

7 Serdecznie zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej, która jest stoliku.

8. Tradycyjnie – 15 sierpnia, będą nasze Dożynki parafialne, a o ich przygotowanie, jak również o przygotowanie oprawy Mszy św. proszeni są Parafianie ze Słomianej

9. Stowarzyszenie Kobiet Słomianej zaprasza na IX Słowiański Jarmark Produktów Regionalnych, który odbędzie się w następną Niedzielę, czyli 11 sierpnia, przed Domem Ludowym w Słomianej. Początek o godz. 15.00.

Kancelaria parafialna

Czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 18:30-19:00

Nabożeństwa

KRZAKI

Msze święte:

niedziele i święta: 7:30, 11:30
pn-sb: 18:00, zimą 17:00
św. państw. zniesione: 9:00, 18:00

Codziennie 45 minut przed Mszą świętą odmawiana jest Koronka do Bożego Miłosiedzia i Różaniec.

W każdą środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Podziękowania i prośby proszę składać w skrzynce na stoliku.

STUDZIENIEC

Msze święte:

niedziele i święta: 9:30
pn-sb 16:30, zimą 15:30

Zawsze przed Mszą św. odmawiana jest Koronka do Bożego Miłosierdzia i Różaniec

www.000webhost.com